Term: Spring 2018

  Instructor                                   Time                                                                                                                 Location
  Elliot Bendoly By appointment FH 200
  W.C. Benton   FH 610
  Christian Blanco    
  Ken Boyer By appointment FH 600
  Gary Butler   FH 640
  Aravind Chandrasekaran   FH 650
  Jim Clowes By Appointment  
  Nathan Craig   FH 644
  Cheryl Dickerson By appointment FH 630
  Steven Dickstein W 11a.m.-1p.m., Th  2:30p.m.-3:30p.m. FH 618
  John Draper M/W 2-4p & by appointment FH 345
  Alan Deutschendorf   FH 046
  Doug Evans M/W 11a.m.-1p.m., T/Th 12-2p.m. FH 654
  John Gray   FH 612
  Ralph Greco Th 1-5p.m. & by appointment  
  Rick Guba   FH 350
  Nicholas Hall T/Th 5-5:30p.m. & by appointment FH 658
  Shannon Harris T 5:15-6:15p.m. FH 636
  James Hill   FH 620
  Terry Klinker M/W 2-4p.m. FH 311
  Steve Lundregan W 2:30-3:30p.m. & by appointment FH 648
  Erin McKie M 11a.m-12p.m.  
  Susan Moffatt-Bruce T 5:15-6:15p.m. FH 046
  Mi Kyong Newsom W 2-3p.m. FH 355A
  Injoon Noh    
  Hyunwoo Park M 11a.m.-1p.m.  
  Somak Paul    
  Rahul Pandey    
  Peg Pennington   FH 660A
  Andrea Prud'homme T 1-3p.m. FH 614
  Johnny Rungtusanatham   FH 642
  Bonnie Schroeder T 1-3p.m. & by appointment FH 330
  David Schilling by appointment FH 624
  Jill Treece T 11a.m.-12p.m.  

 

Course       TA                                     Time                                                                                                          Location
2320 Sarah Bowe T 9-11:30a  
  James Brown M 3-5p, T 11a-12p FH 009
  Katelyn Crum M 10:30a-12p, W 2:30-4p FH 009
  Christine Dawson F 10-11a, 12:30-2p  
  Rachel Dickey Th 11a-1p FH 009
  Kalman Heyn T 12-1p, W 1-2:30p FH 009
  Stephen Johansen W 4-6p FH 009
  Ryan McGrath T 1-3p FH 009
  Alex Menus W 12-1p, F 3-4:30p  
  Brett Miller W 4:30-6p, Th 4-5:30p  
  Hannah Muller T 4-6p FH 009
  Brayden Ringel W 9-11a.m., Th 2-3p  
  Grant Roberts M 12-3p  
  Nathan Spain W 11a-12p, F 2-3p FH 009
  Mitchell Switala M 9-11a, Th 1-2p FH 009
  Elam Teferi Th 9-11a, F 9-10a  
  Jaret Waters T/Th 2:30-4p  
2321 Tyler Hone   FH 046
  Kevin Kruse   FH 046
  Jake Skene    
  Rachel Sorenson   FH 046
  Carl (CJ) Stover    
  Grant Trainer   FH 046
  Huiwu Wang   FH 046
  Xinyi Wang    
  Michael Wyatt    
  Hanzhi Ying   FH 046
3130 Justin Hill M/W 11:30a-1:30p  
  Alexander Vanek W/F 9-11a FH 046
  Jacob Walker T/Th 12-2p FH 046
3230 Haley Yeomans M 11:30a-12:30p FH 046
  Megan Wayne Th 4-5p FH 046
  Elizabeth Severt F 9-10a FH 046
  Nicolette Faragalli Th 4-5p  
  My Trinh Th 12-1p  
  Amy Zucker M 2-3p